Program
24-26 august

113
dagar
11
timmar
24
minuter

Fredag 24.8

Stora Scen kl. 18-23

Festivalbyn kl. 12-20

MatLust-torget kl. 10-20

Axels Tivoli kl. 10-23

Marknadsgatan kl. 10-20

Street Food Festival kl. 10-20

Aktiva Södertälje kl. 10 -20

 

 

15.00
Drakbåtsracet
Marenplan
15.00
Scania Go
Järnagatan
16.30
Side by Sister
Wendela Hebbes Scen
17.00
Ali Alonzo
Wendela Hebbes Scen
17.30
R.N.G
Wendela Hebbes Scen
17.45
Music Camp
Stora Scen
18.00
Eklind
Wendela Hebbes Scen
18.15
Emanuel Saliba
Stora Scen
18.30
Blodsbandet
Wendela Hebbes Scen
18.45
Kristian M
Stora Scen
19.00
YoulOwe
Wendela Hebbes Scen
19.15
Gabriel C
Stora Scen
19.30
Prisutdelning Drakbåtsracet
Lilla Scen
20.00
The Person
Wendela Hebbes Scen
20.00
Festivalinvigning
Stora Scen
20.15
Ricky Rich
Stora Scen
21.00
Jeano
Stora Scen
21.30
Nineb Youk
Stora Scen
22.00
Kids of Revolution
Stora Scen
22.30
DJ Emotion
Stora Scen

Lördag 25.8

Stora Scen kl. 15-21

Festivalbyn kl. 10-20

MatLust-torget kl. 10-18

Axels Tivoli kl. 10-23

Marknadsgatan kl. 10-18

Street Food Festival kl. 10-20

Aktiva Södertälje kl. 10 -20

09.00
Yoga med Actic
Lilla Scen
10.30
Functional med Actic
Lilla Scen
11.45
Serbisk folkdans
Lilla Scen
12.00
Sångkonsert
Wendela Hebbes Scen
12.15
Assyrisk folkdans
Lilla Scen
12.45
Big Band Show
Stora Scen
13.00
Dansuppvisning med Godo d inoma
Lilla Scen
13.00
Brassekollektivet
Wendela Hebbes Scen
13.15
Dansuppvisning med Godo d tiama
Lilla Scen
13.45
Orientalisk dansuppvisning
Lilla Scen
13.45
Sommarbandet
Wendela Hebbes Scen
14.00
Jallabina med Actic
Lilla Scen
14.15
Demokratiberedningen
Storgatan
14.30
Kanalbandet
Stora Scen
14.30
Everything Changes
Wendela Hebbes Scen
15.00
Persisik dansuppvisning
Lilla Scen
15.15
Vilse i brädhögen
Wendela Hebbes Scen
15.30
Allsång med Åsa Dellham
Stora Scen
15.30
Kajsa Larsson
Lilla Scen
16.15
Sandy Solodans
Lilla Scen
16.45
Tomas Kaya
Stora Scen
17.00
Bony B.
Lilla Scen
17.15
Markus Wargclous Minnesfond
Stora Scen
17.45
Sprängsten
Stora Scen
17.45
Noor
Lilla Scen
18.00
Music Quiz med Vox Humana
Wendela Hebbes Scen
18.00
Pretzel Duo
Quality Hotel Park
18.30
Latisk rapp med Cerriyork
Lilla Scen
19.00
Latinsk dans
Lilla Scen
19.00
Anna Louise Andersson &The Grim Quartet
Quality Hotel Park
19.00
Lisa Ajax
Stora Scen
20.15
Linda Pira
Stora Scen

Söndag 26.8

Stora Scen kl. 12.30-16.30

Festivalbyn kl. 10-17

MatLust-torget kl. 10-17

Axels Tivoli kl. 10-18

Marknadsgatan kl. 11-17

Street Food Festival kl. 10-17

Aktiva Södertälje kl. 10 -17

09.00
Yoga med Actic
Lilla Scen
10.00
Uppvärmning Piggeloppet
Lilla Scen
10.15
Piggeloppet
Marenplan
11.30
Latinsk träning med Actic
Lilla Scen
12.30
LT Prisutdelning
Stora Scen
13.00
Dansa till swingjazzskivor
Lilla Scen
13.00
Black Jack
Stora Scen
13.30
Dansa till Boogieskivor
Lilla Scen
14.30
Adam Tensta
Stora Scen
14.45
Lär dig shuffla med Amanda O´shuff
Lilla Scen
15.30
Prisutdelning Karate Gamers
Lilla Scen
15.45
Mares
Stora Scen
16.30
Plogging
Lilla Scen