Program
24-26 august

2
dagar
22
timmar
25
minuter

Fredag 24.8

Stora Scen kl. 18-23

Festivalbyn kl. 12-20

MatLust-torget kl. 10-20

Axels Tivoli kl. 10-22

Marknadsgatan kl. 10-20

 

 

10.00
MatLust-torget
Ekdalsgatan
10.00
Axels Tivoli
Sorbonparkeringen, Stadsparken, Centralplan
10.00
Marknadsgatan
Storgatan
12.00
Festivalbyn
Järnagatan
14.00
Drakbåtsracet
Marenplan
17.45
Music Camp
Stora Scen
16.30
Side by Sister
Wendela Hebbes Scen
17.00
Ali Alonzo
Wendela Hebbes Scen
17.30
R.N.G
Wendela Hebbes Scen
18.00
Eklind
Wendela Hebbes Scen
18.30
Blodsbandet
Wendela Hebbes Scen
19.00
YoulOwe
Wendela Hebbes Scen
19.20
Prisutdelning Drakbåtsracet
Lilla Scen
20.00
Festivalinvigning
Stora Scen
20.15
Ricky Rich
Stora Scen

Lördag 25.8

Stora Scen kl. 15-21

Festivalbyn kl. 10-20

MatLust-torget kl. 10-18

Axels Tivoli kl. 10-22

Marknadsgatan kl. 10-18

09.00
Yoga med Actic
Lilla Scen
10.00
MatLust-torget
Ekdalsgatan
10.00
Axels Tivoli
Sorbonparkeringen, Stadsparken, Centralplan
10.00
Marknadsgatan
Storgatan
10.00
Festivalbyn
Järnagatan
10.30
Functional med Actic
Lilla Scen
11.45
Serbisk folkdans
Lilla Scen
12.00
Sångkonsert
Wendela Hebbes Scen
12.15
Assyrisk folkdans
Lilla Scen
12.45
Big Band Show
Stora Scen
13.00
Dansgrupp med ungdommar
Lilla Scen
13.00
Brassekollektivet
Wendela Hebbes Scen
13.45
Orientalisk folkdans
Lilla Scen
13.45
Sommarbandet
Wendela Hebbes Scen
14.00
Jallabina med Actic
Lilla Scen
14.30
Kanalbandet
Stora Scen
14.30
Everything Changes
Wendela Hebbes Scen
15.00
Persisik folkdans
Lilla Scen
15.15
Vilse i brädhögen
Wendela Hebbes Scen
15.30
Allsång med Åsa Dellham
Stora Scen
15.30
Kajsa Larsson
Lilla Scen
16.15
Sandy Solodans
Lilla Scen
16.45
Tomas Kaya
Stora Scen
17.00
Bony B.
Lilla Scen
17.15
Markus Wargclous Minnesfond
Stora Scen
17.45
Sprängsten
Stora Scen
17.45
Noor
Lilla Scen
18.00
Music Quiz med Vox Humana
Wendela Hebbes Scen
18.30
Latisk dansfest
Lilla Scen
19.00
Lisa Ajax
Stora Scen
20.15
Linda Pira
Stora Scen

Söndag 26.8

Stora Scen kl. 12.30-16.30

Festivalbyn kl. 10-17

MatLust-torget kl. 10-17

Axels Tivoli kl. 10-18

Marknadsgatan kl. 10-17

09.00
Yoga med Actic
Lilla Scen
10.00
Uppvärmning Piggeloppet
Lilla Scen
10.15
Piggeloppet
Marenplan
11.30
Latinsk träning med Actic
Lilla Scen
15.30
Prisutdelning Karate Gamers
Lilla Scen
16.30
Plogging
Lilla Scen
10.00
MatLust-torget
Ekdalsgatan
10.00
Axels Tivoli
Sorbonparkeringen, Stadsparken, Centralplan
10.00
Marknadsgatan
Storgatan
10.00
Festivalbyn
Järnagatan
12.30
Länstidningen Prisutdelning
Stora Scen
13.00
Black Jack
Stora Scen
14.30
Adam Tensta
Stora Scen
15.45
Mares
Stora Scen